Praha svěřila kostel sv. Šimona a Judy Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK
Výběr jazyka:
Administrace

Praha svěřila kostel sv. Šimona a Judy Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK


08.03.2021

Památkově chráněný kostel na Starém Městě bude nadále sloužit ke kulturním účelům. Hlavní město Praha jej minulý rok odkoupilo a nyní jej předává své příspěvkové organizaci včetně původního mobiliáře.

„Svěření kostela do zřizovací listiny pražského FOK je úspěšným dovršením celého průběhu akvizice tohoto jedinečného objektu. Jednalo se o časově velice náročnou transakci, při níž se nám podařilo vyjednat výraznou slevu. Město tak nezískalo jen kostel, ale i jedinečnou památku v centru města, která bude plnit službu široké veřejnosti – stane se sídlem FOK, a tedy bude sloužit jako kulturní svatostánek. Navíc si myslím, že jde o příkladný postup v péči o bývalý kostel, když to srovnáme například s nedalekým kostelem sv. Michaela archanděla, ze kterého se stal privatizací na čas dokonce hudební klub, ale i nevěstinec,“ říká radní pro majetek Jan Chabr.

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila návrh nové zřizovací listiny pro svoji příspěvkovou organizaci Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Nejdůležitější změnou v ní je předání kostela sv. Šimona a Judy i s přilehlým pozemkem.