Praha koupí pozemek v Horních Měcholupech, na kterém plánuje vznik moderního areálu pro integrovaný záchranný systém
Výběr jazyka:

Praha koupí pozemek v Horních Měcholupech, na kterém plánuje vznik moderního areálu pro integrovaný záchranný systém


29.05.2024

Pražští zastupitelé na svém jednání v minulém týdnu odsouhlasili koupi pozemku v Horních Měcholupech na území městské části Praha 15 za 16,2 milionu korun bez DPH. Na tomto místě by v budoucnu mělo vzniknout potřebné zázemí pro složky integrovaného záchranného systému.

Za pozemek o výměře 771 metrů čtverečních mezi ulicemi Milánská a Holoubkovská v Praze 15, na němž v současnosti stojí dvoupatrová budova bývalé blokové kotelny, hlavní město zaplatí celkem 16,2 milionů korun bez DPH.

„Budoucí centrum by mělo sloužit Městské policii Praha, Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy i Zdravotnické záchranné službě hlavního města. Prahy, a to včetně vodních záchranářů,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský. 

„Složky integrovaného záchranného systému potřebují patřičné zázemí i v jednotlivých městských částech. Zde by bylo výhodou, že areál bude sloužit hned několika složkám najednou,“ doplňuje primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, do jehož gesce patří i oblast bezpečnosti.