Články
Výběr jazyka:

Články chronologicky

Hlavní město postaví na Černém Mostě dva bytové domy s městskými byty pro dostupné bydlení

03.06.2024 Na Černém Mostě se budou stavět dva nové bytové domy s celkem 28 byty

Praha koupí pozemek v Horních Měcholupech, na kterém plánuje vznik moderního areálu pro integrovaný záchranný systém

29.05.2024 Pražští zastupitelé na svém jednání v minulém týdnu odsouhlasili koupi pozemku v Horních Měcholupech na území městské části Praha 15 za 16,2 milionu korun bez DPH.

Příprava plánované čtvrti Nové Dvory dosáhla významného milníku, schválená změna územního plánu otevírá dveře jejímu vzniku

28.05.2024 Realizace nové městské čtvrti s názvem Nové Dvory na rozhraní Prahy 4 a Prahy 12 je o významný krok blíže vzniku.

V Praze se staví! Hlavní město letos čeká zahájení výstavby veřejných projektů za desítky miliard 

24.05.2024 lavní město v letošním roce čekají stavební práce na rekordním počtu veřejných staveb. Na více než desítce projektů z oblasti dopravní infrastruktury nebo veřejného prostoru se kromě města jako investor podílí také stát.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

23.05.2024 Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy

Stará čistírna v Bubenči hledá gastro provozovatele. Zájemci se mohou zúčastnit výběrového řízení

20.05.2024 Národní kulturní památka, která láká svou historickou krásou, dochovanou technikou a unikátním podzemím, nabízí jedinečnou příležitost pro podnikání. Městská společnost pro správu nemovitostí Trade Centre Praha (TCP) vyhlásila otevřené výběrové řízení.

Praha v rámci přestavby rozšíří kapacity základní školy pro zrakově postižené

14.05.2024 Rada hl. m. Prahy schválila veřejnou zakázku na kompletní rekonstrukci vestavby a střechy Základní školy a Mateřské školy ZRAK na náměstí Míru v Praze 2 a zároveň rozhodla o zahájení zadávacího řízení k zakázce po splnění zákonných podmínek.

Zakázka na dokončení Šlechtovy restaurace je připravená, rekonstrukce bude moci pokračovat

13.05.2024 Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na výběr zhotovitele, který dokončí rekonstrukci Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce

S pomocí nových pravidel už bude zjevné, za jakých podmínek je možné provozovat restaurační zahrádku

29.04.2024 Pražští radní schválili nová pravidla, která zprůhlední rozhodování o tom, jaké provozovny mohou získat smlouvu na pronájem veřejného prostranství v hlavním městě za účelem provozování restaurační zahrádky.

Praha vybrala vítěze veřejné zakázky na dostavbu Centra Nová Palmovka. V budoucnu zde bude sídlit evropská kosmická agentura

29.04.2024 Radní hl. m. Prahy rozhodli o výběru dodavatele na dostavbu Centra Nová Palmovka formou tzv. design & build. Tato dlouhé roky rozestavěná budova bude po dokončení dostavby sloužit Agentuře Evropské unie pro kosmický program (EUSPA).